Soczewki kontaktowe dla osób aktywnych
Wiele osób z wadą wzroku narzeka na konieczność stosowania okularów korekcyjnych. Co prawda, producenci szkieł oferują dzisiaj wiele różnych modeli nadających się do jazdy samochodem, uprawiania sportu, czy też korzystania z komputera. Prawda jest jednak taka, że same okulary na nosie niekoniecznie są czymś komfortowym, kiedy zależy nam na możliwości bycia niezależnym. W takiej sytuacji, warto pomyśleć o zastosowaniu soczewek kontaktowych.

Idealnie uwodnione soczewki

Wybierając soczewki, warto zwrócić na te, które zawierają dużą ilość wody, na przykład Avaira Vitality. Takie soczewki sprawiają, że oko nie wysusza się nawet po wielu godzinach ich stosowania. Z powodzeniem można w nich więc biegać, pływać i uprawiać wszelkiego rodzaju sporty. Soczewki Avaira i inne tego typu dobrze sprawdzają się też przed komputerem.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Dzisiaj dobre jakościowo soczewki wyposażone są również w filtry UV, które mają chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jest to ich dużą zaletą, jednak trzeba pamiętać o tym, że soczewka zakrywa jedynie niewielki fragment oka. Warto więc stosować okulary przeciwsłoneczne, na przykład przygotowane z myślą o sportowcach, które doskonale trzymają się na nosie. Takie soczewki są też w specjalny sposób profilowane.