Pierwsze opinie o koncercie

koncert

Otrzymałem pierwszą gorącą opinię o koncercie Claptona w Gdyni. Jej autorem jest Pan Zdzisław Pająk. Szczegóły poniżej:

To był koncert roku, albo lepiej ostatnich kilku lat.

1. Nagłośnienie doskonałe, selektywny, nie za głośny dźwięk, byłem w kilku miejscach i słyszałem wszędzie tak samo (to już szczyt świata)

2. Perfekcyjny zespół.

Najpierw dziewczyny, cudownie, znakomicie śpiewające, były tylko dwie a brzmiały jak zespół (obie i biała i czarna to śpiewaczki z gospelowym doświadczeniem). Doyle grał rewelacyjnie, rozumiał się z Ericem wspaniale, a na koniec w "Layli" w części, gdzie w oryginale grał Duane Allman, był inny niż Allman, ale równie wspaniały. Unisona obydwu czyli lidera i Doyle'a to mistrzostwo świata. Po tym koncercie rozumiem, dlaczego Eric chce z Nim grać, Doyle bardzo przypominał mi grą Hendrixa i to nie tylko dlatego, że jest leworęczny i że gra z "kaczką", ale idzie tropem Hendrixa, choć brzmi znacznie nowocześniej (czy tak teraz grałby Kimi? - oto jest pytanie), poza tym Doyle świetnie śpiewał.

Willie Weeks wraz ze znakomitym bębniarzem Abe Laborielem Jr (jak on wspaniale akcentował) tworzyli doskonałą maszynkę rytmiczną, zresztą Willie'mu chyba się spodobało w Gdyni, w pewnym momencie ukazał całe swoje, białe uzębienie (publika zasługiwała na to uznanie, o czym poniżej). Chris Stainton - pianista/organista, klawiszowiec zawodowy, z umiejętnością grana solówek, wpasowania się między nutki gitarzystów i dołożenia klimatu kompozycjom, z których większość to były bluesy.

3. Repertuar - bardzo bluesowy, z przebojami na koniec (Before you accuse me; Wonderful tonight; Layla; Cocaine - też odpadłem), świetny bis (szkoda, że tylko jeden - Crossroads, liczyliśmy na więcej).

4. Oj sporo było w tym koncercie odniesień do okresu Pattie'owskiego (zwróćcie uwagę ile było numerów z Derek & Dominos, czy też napisanych przez Erica w okresie życia z Nią - "stara miłość nie rdzewieje"??)

5. Mistrz - to słowo powinno wystarczyć, ale tytułem dodania paru innych, powiem, że Clapton grał jak w najlepszym okresie, śpiewał znakomicie (było trochę wpadek, ale to nic nie znaczy) i był sobą, znakomitym, zawodowym muzykiem, który wie czego oczekuje publiczność, daje z siebie wszystko i umie to robić (jego nowy "Blackie" łkał tak jak "stary", ach dusza płakała), umiejętnie tez ułożył repertuar, dał połkać ludziom, poprzytulać się zakochanym, dał wszystkim sporo pozytywnej. bluesowej i rockowej energii, był też świetny w akustycznych numerach - jednym słowem "Mistrz".

koncert claptona

6. I choć nie udało mi się do Niego dotrzeć, żeby wręczyć Mu moją o Nim pracę (jedna z dziewczyn polskiej obsługi, dostała książkę, aby jeśli już nie ja, to choć Ona mu ją wręczyła - z jakim skutkiem nie wiem, bo się potem nie odezwała), to był to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w moim życiu (mimo stania wielu godzin i zmęczenia).

Mam marzenie ale i przeczucie, że Claptonowi tak się spodobało, że jeszcze kiedyś u nas zagra, a wtedy nie można tego przegapić, bo to będzie uczta dla uszu i oczu.

7. Właśnie dla oczu - perfekcja kamerzysty, który wiedział kogo wrzucić na telebim, kto jest teraz najważniejszy (w przypadku Dżemu - supportu, nie zawsze mu to wychodziło), bo przecież koncert to uczta dla uszu i oczu, a nie wszyscy mogli być tuż pod estradą.

8. Dżem - bardzo dobry koncert, Jurek tak zagrał, że aż mi serce zabiło mocniej, Maciek świetnie czuł się z bardzo dobrą publicznością, reagującą na hity grupy, a do tego doszedł Sebastian Riedel (Harley jechał jak trza). Jeśli nawet wczoraj na scenę do Dżemu nie wszedł Clapton, to może to zrobi następnym razem, bo On Was chłopaki słuchał.

9. Publiczność - świetna, niemal w 100 procentach wiedziała czego oczekiwać; trochę też parę osób uprzedziłem, puszczając w obieg "play listę", ale i tak dotarłem tylko do kilkunastu osób, a było tam ze dwadzieścia tysięcy (albo i lepiej).

10. Chociaż podobno taki dzień się zdarza raz - może zdarzy się jeszcze kiedyś. Mam tę nadzieję... a jeśli tak, spotkajmy się wszyscy, bo warto.

I to tyle na gorąco, po wrażeniach wielkich, opowiedzianych w sposób także nieco chaotyczny. Acha, mam nadzieję (także), że ktoś ten koncert nagrał i za jakiś czas pojawi się w internecie możliwość jego zdobycia, już się zapisuję.

Komentarze (5) 18.08.2008. 14:29

Forum dyskusyjne

Na prośbę kilku użytkowników stworzyłem nowe forum dyskusyjne dla fanów twórczości Erica Claptona.

Pierwszy temat, który chciałbym poruszyć na forum, dotyczy koncertu Claptona w Gdyni.

Serdecznie zapraszam wszystkich do aktywnego udzielania się w dyskusji.

Czekam też na Wasze komentarze dotyczące samego wyglądu forum, stworzonych działów oraz kwestii typowo technicznych (zainstalowanych modułów itp).

Komentarze (4) 13.05.2008. 20:51

Kup bilet na koncert Erica Claptona!

eventim

Już 14 sierpnia o godzinie 15 Eric Clapton zagra w Gdyni na jedynym koncercie w Polsce! Na to specjalne wydarzenie Skwer Kościuszki zostanie zamieniony w jedną z największych scen w naszym kraju. Malownicza sceneria Skweru jest wręcz wymarzonym miejscem, aby zobaczyć Claptona i usłyszeć jego gitarę, na pierwszym od dekad i jedynym w naszym kraju koncercie!

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie można nabyć za pośrednictwem firmy Eventim
-na stronie www: Eventim
-oraz w punktach sprzdaży w całej Polsce. Ich lista znajduje się tutaj.

Komentarze (0) 09.04.2008. 16:46

Clapton w Polsce

14 sierpnia Eric Clapton wystąpi na koncercie w Gdyni. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie Live Nation. Bilety są co prawda strasznie drogie (miejsca stojące: 165 zł, miejsca siedzące 385 zł), ale i tak warto się wybrać na to spektakularne wydarzenie.

eric clapton

Komentarze (8) 29.02.2008. 02:00

Aktualizacje

W najbliższym czasie będę starał się przedstawić na tej stronie ciekawe informacje związane z:
John Mayall
Alexis Korner
Felix Pappalardi
Billy Preston
Zespół Cream

clapton eric

Komentarze (9) 17.10.2007. 11:23

Przerwa Techniczna

Serwis będzie zamknięty do odwołania. Za utrudnienia serdecznie przepraszam.

Komentarze (0) 17.10.2007. 10:28

Eric Clapton - przerwa techniczna

Witam Wszystkich na mojej nowej stronie o Ericu Claptonie :)

Komentarze (0) 17.10.2007. 10:27