Najlepsze duety Claptona

Eric Clapton przygodę z show biznesem rozpoczął już w roku 1963, kiedy to został przyjęty do The Yardbirds. Choć już wtedy zauważono jego wielki talent do gry na gitarze, po roku odszedł, a kolejnymi zespołami były John Mayall's Bleusbreakers, Cream dzięki któremu zyskał miano gwiazdy, Blind Faith, Derek and the Dominos.

Obecnie Eric Clapton ma na swoim koncie muzykowanie z takim gwiazdami jak Tina Turner, Kate Bush, Ray Charles, Joe Cocker Phil Collins, George Harrison, John Lennon oraz B.B. King. Jego gwiazda od lat nie gaśnie i obecnie uznawany jest za jednego z najlepszych żyjących bluesmanów.

Komentarze (1) 24.01.2008. 23:40

Album Slowhand

Przyglądając się przebiegowi kariery Erica Claptona można zauważyć że do jego najlepszych muzycznych okresów należą niewątpliwe lata osiemdziesiąte. W 1977 roku Clapton wydał jeden ze swych najlepszych albumów - "Slowhand". Znalazły się tam między innymi piosenki "Cocaine", "Lay Down Sally" i "Wonderful Tonight".

Lata 80. należały do Claptona, każdy jego album przynosił kolejne wielkie przeboje, które podbijały zestawienia. Mimo tego "komercyjnego kursu", artysta nadal potrafił zadowolić fanów jego wcześniejszego,ambitniejszego wcielenia, proponując doskonałe wydawnictwa jak "August" (1987), czy "Journeyman" (1989).


Slow Hand

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:35

Riding With The King

Eric Clapton to znakomity artysta, znany z występów z wieloma tuzami światowej muzyki bluesowej. Clapton swoim muzycznym mentorom często oddawał hołd poświęcając im swoje piosenki. W 2000 roku Eric Clapton złożył hołd swojemu muzycznemu idolowi B.B. Kingowi.

Obaj wielcy artyści postanowili wspólnie zagrać utwory, które niegdyś nagrali samodzielnie.

Tak powstał album "B.B. King And Eric Clapton - Riding With The King". Kolejna płyta Claptona "Me & Mr. Johnson" jest także hołdem, tym razem złożonym przez słynnego gitarzystę Robertowi Johnsonowi, jednemu z najbardziej utalentowanych i innowacyjnych amerykańskich muzyków bluesowych.


Riding With The King

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:34

MTV Unplugged

Chyba najbardziej znana płytą w dorobku Erica Claptona jest zapis jego fantastycznie zagranego koncertu w ramach projektu stacji muzycznej MTV „ MTV Unplugged”, za którą artysta otrzymał druga w karierze statuetkę Grammy.

Na potrzeby programu Eric Clapton na nowo zaaranżował swoje największe przeboje między innymi niezapomniana Lailę. Na tym koncercie Clapton zaprezentował piosenkę Tears in Heaven poświęconą swojemu tragicznie zmarłemu synkowi. Ten koncert, pełen doskonałych akustycznych brzmień przybliżył sylwetkę artysty młodszemu pokoleniu słuchaczy, którzy stali się jego wiernymi fanami.

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:32

Nowa płyta z 2007 roku

Eric Clapton dla wielu fanów muzyk a przede wszystkim wirtuoz gitary, autor niezapomnianych przebojów mających już status evergreenów nie długo kazał czekać wielbicielom na swoją nową płytę. Po pięciu latach przerwy Eric Clapton zaprezentował nowa studyjna płytę z dwunastoma nowymi utworami. Miało to miejsce w 2005 roku.

W roku 2007 na rynek weszła kolejna płyta z przebojami tego artysty, na której wierni słuchacze odnajdą niemal wszystkie niezapominane utwory. Zaletą tego wydania jest to, ze na dwóch niepowtarzalnych płytach odnajdziemy największe przeboje Claptona.

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:29

Największe Hity

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie znałaby piosenek Erica Claptona takich jak Laila czy Tears in Heaven. Ten wyjątkowy artysta zachwyca od wielu lat i pomimo wielu problemów osobistych- takich jak walka z ogromnym uzależnieniem od narkotyków a później od alkoholu i związanych z tym przestojów w muzycznej karierze nie zszedł z raz obranej muzycznej kariery.

Eric Clapton nagrywał z wieloma bluesowymi sławami i zagrał nawet w kontynuacji filmu Blues Brothers, gdzie wraz z grupą gwiazd bluesa wystąpił w finałowej potyczce dwóch bandów.

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:28

Wirtuoz Gitary

Eric Clapton wielki tuz gitarowych brzmień nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu gitarzystów światowej klasy. Jego przeboje, mające już status evergreenów zachwycają kolejne pokolenie słuchaczy. Eric Clapton, ojciec takich przebojów jak Laila czy Tears in Heaven, to wyjątkowy muzyk – wokalista, autor tekstów i muzyki.

Niemal człowiek orkiestra, zachwycający słuchaczy ciągłą świeżością brzmień. Jego fani nazywają go wirtuozem gitary. Na koncerty Claptona zawsze ciągną tłumy słuchaczy spragnionych kontaktu ze swoim idolem.

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:26