Tears in Heaven

Komentarze (0) 24.02.2008. 22:54

Najlepsze duety Claptona

Eric Clapton przygodę z show biznesem rozpoczął już w roku 1963, kiedy to został przyjęty do The Yardbirds. Choć już wtedy zauważono jego wielki talent do gry na gitarze, po roku odszedł, a kolejnymi zespołami były John Mayall's Bleusbreakers, Cream dzięki któremu zyskał miano gwiazdy, Blind Faith, Derek and the Dominos.

Obecnie Eric Clapton ma na swoim koncie muzykowanie z takim gwiazdami jak Tina Turner, Kate Bush, Ray Charles, Joe Cocker Phil Collins, George Harrison, John Lennon oraz B.B. King. Jego gwiazda od lat nie gaśnie i obecnie uznawany jest za jednego z najlepszych żyjących bluesmanów.

Komentarze (1) 24.01.2008. 23:40

The Best Of Eric Clapton

Eric Clapton Jest to jeden z największych gitarzystów białego bluesa, odcisnął piętno na muzyce swej epoki. Mimo, że ma ponad 50 lat, jest wciąż idolem kolejnych pokoleń miłośników bluesa. W trackie wieloletniej kariery Eric Clapton wylansował takie przeboje jak "I Shot The Sheriff", "Lay Down Sally", "Wonderful Tonight", "Cocaine" z repertuary J.J Cale'a, "Runway Train" w duecie z Eltonem Johnem, "It's Probably Me" nagrane ze Stingiem do filmu "Zabójcza broń 3", "Change The World" czy "Pilgrim".

Obok wymienionych artystów, nagrywał także duety oraz jako muzyk sesyjny między innymi z Tiną Turner, Kate Bush, Rayem Charlesem, Joe Cockerem, Philem Collinsem, George Harrisonem, Johnem Lennonem oraz B.B. Kingiem.

Poniżej znajduje się teledysk Clapton nagrany razem z Tina Turner, Philem Collinsem i Markiem Knopflerem


Komentarze (1) 24.01.2008. 23:38

Album Slowhand

Przyglądając się przebiegowi kariery Erica Claptona można zauważyć że do jego najlepszych muzycznych okresów należą niewątpliwe lata osiemdziesiąte. W 1977 roku Clapton wydał jeden ze swych najlepszych albumów - "Slowhand". Znalazły się tam między innymi piosenki "Cocaine", "Lay Down Sally" i "Wonderful Tonight".

Lata 80. należały do Claptona, każdy jego album przynosił kolejne wielkie przeboje, które podbijały zestawienia. Mimo tego "komercyjnego kursu", artysta nadal potrafił zadowolić fanów jego wcześniejszego,ambitniejszego wcielenia, proponując doskonałe wydawnictwa jak "August" (1987), czy "Journeyman" (1989).


Slow Hand

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:35

Riding With The King

Eric Clapton to znakomity artysta, znany z występów z wieloma tuzami światowej muzyki bluesowej. Clapton swoim muzycznym mentorom często oddawał hołd poświęcając im swoje piosenki. W 2000 roku Eric Clapton złożył hołd swojemu muzycznemu idolowi B.B. Kingowi.

Obaj wielcy artyści postanowili wspólnie zagrać utwory, które niegdyś nagrali samodzielnie.

Tak powstał album "B.B. King And Eric Clapton - Riding With The King". Kolejna płyta Claptona "Me & Mr. Johnson" jest także hołdem, tym razem złożonym przez słynnego gitarzystę Robertowi Johnsonowi, jednemu z najbardziej utalentowanych i innowacyjnych amerykańskich muzyków bluesowych.


Riding With The King

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:34

MTV Unplugged

Chyba najbardziej znana płytą w dorobku Erica Claptona jest zapis jego fantastycznie zagranego koncertu w ramach projektu stacji muzycznej MTV „ MTV Unplugged”, za którą artysta otrzymał druga w karierze statuetkę Grammy.

Na potrzeby programu Eric Clapton na nowo zaaranżował swoje największe przeboje między innymi niezapomniana Lailę. Na tym koncercie Clapton zaprezentował piosenkę Tears in Heaven poświęconą swojemu tragicznie zmarłemu synkowi. Ten koncert, pełen doskonałych akustycznych brzmień przybliżył sylwetkę artysty młodszemu pokoleniu słuchaczy, którzy stali się jego wiernymi fanami.

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:32

Nowa płyta z 2007 roku

Eric Clapton dla wielu fanów muzyk a przede wszystkim wirtuoz gitary, autor niezapomnianych przebojów mających już status evergreenów nie długo kazał czekać wielbicielom na swoją nową płytę. Po pięciu latach przerwy Eric Clapton zaprezentował nowa studyjna płytę z dwunastoma nowymi utworami. Miało to miejsce w 2005 roku.

W roku 2007 na rynek weszła kolejna płyta z przebojami tego artysty, na której wierni słuchacze odnajdą niemal wszystkie niezapominane utwory. Zaletą tego wydania jest to, ze na dwóch niepowtarzalnych płytach odnajdziemy największe przeboje Claptona.

Komentarze (0) 24.01.2008. 23:29