Czy zawsze jest konieczna dezynfekcja narzędzi kosmetycznych?

Właściwa dezynfekcja narzędzi kosmetycznych polega na zniszczeniu potencjalnie szkodliwych lub infekujących mikroorganizmów (patogenów) na wstępnie oczyszczonej powierzchni. Jest absolutną koniecznością w każdym salonie o charakterze pielęgnacyjnym, jak również wskazana w domowych praktykach kosmetycznych.

Artykuły jednorazowe – jak wygląda ich użytkowanie?

Przedmioty, które producent Kerpro zamierza zutylizować po jednym użyciu, nazywane są „jednorazowymi”. Pozycje te muszą być właściwie usunięte po każdym jednym użyciu na pojedynczym kliencie. Ponowne użycie tych przedmiotów jest uważane za nieuczciwą, niewłaściwą i nieprofesjonalną praktykę!

Niektóre przykłady przedmiotów jednorazowego użytku to: waciki, gaziki, drewniane narzędzia, jednorazowe ręczniki, separatory palców, chusteczki higieniczne, drewniane patyczki, opaski na ręce oraz inne. Przedmioty uszkodzone podczas czyszczenia i dezynfekcji są uważane za jednorazowe i muszą być wyrzucane po każdym kliencie.

Właściwa aplikacja produktu a dezynfekcja

Niektóre typy produktów mogą zostać zanieczyszczone, jeśli zostaną niewłaściwie użyte. Oto kilka przykładów: kremy, balsamy, peelingi, wosk parafinowy, maski i oleje. Produkty te muszą zawsze być stosowane w sposób higieniczny, który zapobiega zanieczyszczeniu inaczej konieczne będzie ich wyrzucenie bądź dezynfekcja. Na przykład olejków parafinowych i olejków do paznokci nie należy nakładać za pomocą pędzla (lub łopatki), który dotknął skóry – chyba że będzie mieć miejsce dezynfekcja narzędzi kosmetycznych. Jednak aby uniknąć zanieczyszczenia produktu zawsze używaj narzędzi jednorazowego użytku do wyjmowania produktów z pojemników za pomocą czystej i zdezynfekowanej szpachelki.